compo image

COMPO BIO - naturalnie ekologiczne

COMPO BIO

Ekologiczne nawożenie roślin

compo image
compo image

COMPO BIO

Organiczne nawozy z owczej wełny

Dlaczego używamy owczej wełny?
Owcza wełna jest surowcem bogatym w składniki pokarmowe i doskonale nadaje się do produkcji nawozów o długim działaniu. Wełniane włókna oprócz dużych ilości azotu zawierają również dostępny potas i fosfor. W trakcie rozkładu włókna te stopniowo uwalniają zawarte w nich substancje przez kilka miesięcy.

Jak powstaje nawóz z owczej wełny?
COMPO BIO Organiczne nawozy są prawdziwą innowacją. W technologii opracowanej przez COMPO wykorzystujemy wyłącznie naturalne, organiczne surowce i nie dodajemy żadnych sztucznych składników. 50 % nawozu stanowi czysta, owcza wełna uzupełniona o naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu mamy pewność, że nawozy COMPO BIO spełniają restrykcyjne wymogi europejskie i mogą być stosowane w uprawach ekologicznych.

Co wyróżnia nawóz z owczej wełny?
Nawozy z owczej wełny dzięki frakcji pochodzenia roślinnego szybko nawozą rośliny, natomiast frakcja z owczej wełny rozkładając się powoli dostarcza roślinom składników pokarmowych przez kolejne 5 miesięcy. Ponadto  nawozy te wykazują wysoką pojemność wodną. Granule nawozu wchłaniają dużą ilość wody, nawilżają podłoże i znacząco zwiększają zawartość materii organicznej w glebie.

COMPO BIO

Ekologiczna ochrona roślin

compo image

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.

compo image

COMPO. Po prostu piękne rośliny.

Polub nas na:

Serwis

Więcej o COMPO