1. COMPO
  2. Porady
  3. Rośliny od A do Z
  4. Rośliny domowe
  5. Dracena

Opis

Dracena

compo image
compo image

Warunki

Podlewanie:
umiarkowanie
Nasłonecznienie:
lekko nasłonecznione
Pielęgnacja:
niskie wymagania

Opis

Miejsce:
dom
Wysokość:
1,5 m
Kolor kwiatów:
roślina zielona

Atlas roślin

Pielęgnacja draceny

Miejsce:

Dracena (Dracaena), które pochodzi z Madagaskaru, uwielbia jasne lub półcieniste miejsca, które powinno być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednak jeśli jest zbyt ciemno, nie rozwinie się charakterystyczny wzór liści. Temperatura powinna wynosić od 18 do 24°C w sezonie wegetacyjnym, ale nie poniżej 20°C zimą.

Sadzenie:

Idealne dla dracen, które należą do rodziny szparagowatych (Asparagaceae), są pożywne i stabilne strukturalnie gleby, takie jak nasza ziemia do roślin zielonych i palm. Rośliny należy przesadzać co rok do dwóch lat wiosną lub latem.

Atlas roślin

Pielęgnacja

Podlewanie:

Rośliny powinny być zawsze wilgotne i nigdy nie powinny wysychać. Ważne: Należy unikać przelania wodą, ponieważ prowadzi to do gnicia korzeni.

Brązowe końcówki liści wskazują na przesuszenie korzeni, suche przeciągi i nadmierne nawożenie.
Podlewaj roślinę od dołu przez podstawkę lub od góry, ale nie nad liśćmi.

Nawożenie:

Roślina powinna być odpowiednio nawożona od marca do października. Potas i żelazo zapewniają mocne, bujne zielone liście. Użyj naszego specjalnego nawozu płynnego lub praktycznych pałeczek nawozowych o długotrwałym działaniu przez 3 miesiące.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.