1. COMPO
  2. Porady
  3. Pielęgnacja roślin
  4. Podstawy

Każdy kiedyś zaczyna od małych rzeczy

Podstawy

Nie masz jeszcze doświadczenia w pielęgnacji roślin i ogrodu? Na początku nikt go nie ma. Jeśli jednak będziesz przestrzegał kilku prostych zasad, już niedługo możesz być ekspertem. Wszystko, co należy wiedzieć na początku, znajdziesz w tym miejscu.

Rubryka

Prawidłowe sadzenie roślin

Sadząc rośliny czynisz pierwszy krok związany z powodzeniem ich wzrastania. Od nas dowiesz się na co należy zwracać uwagę i jakie triki należy stosować, aby pierwsza faza życia Twoich roślin przebiegała w perfekcyjny sposób.

Rubryka

Ziemia i kompost

Dlaczego do wyboru jest tak wiele różnych rodzajów ziemi do kwiatów? Na czym polegają różnice między nimi i jakie zalety ma ziemia do kwiatów? I co to takiego dokładnie jest kompost i jak mogę go wykorzystać? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące ziemi i kompostu.

Rubryka

Nawozy i środki ochrony roślin

Dlaczego rośliny potrzebują nawozów i na co należy zwracać uwagę przy wyborze nawozów? W jaki sposób należy właściwie korzystać ze środków ochrony roślin, aby uzyskać pożądany efekt? Odpowiedzi znajdziesz tutaj

Rubryka

Nawadnianie

Woda jest podstawą wszelkiego życia. Ilość i częstotliwość wody, jaką trzeba zapewniać różnym roślinom, może być bardzo różna. Do potrzeb rośliny należy również dostosować sposób nawadniania. Tutaj znajdziesz podstawową wiedzę na ten temat.

Rubryka

Uprawianie ogrodu w zgodzie z naturą

Chcesz wspomagać organizmy pożyteczne w ogrodzie i pomagać zwierzętom przetrwać zimę? Zależy Ci szczególnie na ochronie pszczół? Dowiedz się zatem tutaj, jakie działania należy podjąć, aby pomóc naturze.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.