Każdy kiedyś zaczyna od małych rzeczy

Podstawy

Nie masz jeszcze doświadczenia w pielęgnacji roślin i ogrodu? Na początku nikt go nie ma. Jeśli jednak będziesz przestrzegał kilku prostych zasad, już niedługo możesz być ekspertem. Wszystko, co należy wiedzieć na początku, znajdziesz w tym miejscu.

Rubryka

Prawidłowe sadzenie roślin

Sadząc rośliny czynisz pierwszy krok związany z powodzeniem ich wzrastania. Od nas dowiesz się na co należy zwracać uwagę i jakie triki należy stosować, aby pierwsza faza życia Twoich roślin przebiegała w perfekcyjny sposób.

Rubryka

Ziemia i kompost

Dlaczego do wyboru jest tak wiele różnych rodzajów ziemi do kwiatów? Na czym polegają różnice między nimi i jakie zalety ma ziemia do kwiatów? I co to takiego dokładnie jest kompost i jak mogę go wykorzystać? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące ziemi i kompostu.

Rubryka

Nawozy i środki ochrony roślin

Dlaczego rośliny potrzebują nawozów i na co należy zwracać uwagę przy wyborze nawozów? W jaki sposób należy właściwie korzystać ze środków ochrony roślin, aby uzyskać pożądany efekt? Odpowiedzi znajdziesz tutaj

Rubryka

Nawadnianie

Woda jest podstawą wszelkiego życia. Ilość i częstotliwość wody, jaką trzeba zapewniać różnym roślinom, może być bardzo różna. Do potrzeb rośliny należy również dostosować sposób nawadniania. Tutaj znajdziesz podstawową wiedzę na ten temat.

Rubryka

Uprawianie ogrodu w zgodzie z naturą

Chcesz wspomagać organizmy pożyteczne w ogrodzie i pomagać zwierzętom przetrwać zimę? Zależy Ci szczególnie na ochronie pszczół? Dowiedz się zatem tutaj, jakie działania należy podjąć, aby pomóc naturze.

Udostępnij

compo image

COMPO. Po prostu piękne rośliny.

Polub nas na:

Serwis

Więcej o COMPO