1. COMPO
  2. Porady
  3. Pielęgnacja roślin
  4. Trawnik

Zakładanie, nawożenie, pielęgnacja

Trawnik

Trawnik trawnikowi nierówny Jedni chcą się pochwalić trawnikiem przed sąsiadami, dla innych jest on powierzchnią do gier i zabaw sportowych. Chociaż każdy ma swoje wymagania wobec trawnika, to jedno jest pewne i niezmienne: każdy trawnik wymaga pielęgnacji. W tym miejscu dowiesz się jak należy pielęgnować trawnik.

Rubryka

Zakładanie i pielęgnacja

Zakładanie, aktywacja podłoża, nawadnianie, koszenie, wertykulacja i dosiewanie: wszystkie te czynności to ABC pielęgnacji trawnika. Co, kiedy i w jakiej kolejności należy robić, dowiesz się w tym miejscu.

Rubryka

Nawożenie i zwalczanie chwastów

Także trawnik wymaga dodatkowych składników odżywczych. W różnych porach roku potrzebuje on różnych substancji. Przeczytaj w jaki sposób należy nawozić trawnik i jak możesz szybko i na stałe zwalczyć uciążliwe chwasty.

Rubryka

Angielska perfekcja, trawnik do zabawy, czy naturalna łąka?

Gusta związane z trawnikami są tak zróżnicowane, jak ich właściciele. W niniejszym artykule postaramy się wyjaśnić, jaki trawnik najlepiej spełni Twoje wymagania, jak można założyć wymarzony trawnik oraz jak utrzymać trawnik w zdrowotności.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.