1. COMPO
  2. Porady
  3. Rośliny od A do Z
  4. Rośliny domowe
  5. Orchidee

Opis

Orchidee

compo image
compo image
compo image
compo image

Warunki

Podlewanie:
mało
Nasłonecznienie:
lekko nasłonecznione
Pielęgnacja:
średnie wymagania

Czas kwitnienia

Opis

Miejsce:
dom
Wysokość:
10 – 150 cm
Kolor kwiatów:
wielokolorowe

Atlas roślin

Uprawa storczyków

Miejsce:

Najbardziej znanym i popularnym rodzajem storczyka jest phalaenopsis, znany również jako storczyk ćma. Storczyki potrzebują dużo świeżego powietrza, ale nie mogą znajdować się w przeciągu. Potrzebują jasnego miejsca bez palącego słońca i o wysokiej wilgotności. Idealny jest na przykład parapet okna wschodniego lub północno-zachodniego. Roślinę można umieścić nad grzejnikiem, ponieważ lubi ciepło. Optymalne temperatury wynoszą od 20 do 30°C w ciągu dnia. W nocy nie powinny one spadać poniżej 15°C.

Sadzenie:

Storczyki dzielą się na gatunki epifityczne i lądowe. Niektóre rosną w swoim rodzimym środowisku na gałęziach wysokich drzew. Wchłaniają one składniki odżywcze przez korzenie powietrzne. Storczyki lądowe rosną w luźnej glebie na ziemi. Storczyki wymagają zatem specjalnej gleby z dużą zawartością kory sosnowej. Zapewnia to dobre napowietrzenie w obszarze korzeni i zapobiega podlewaniu i gniciu korzeni. Aby zapewnić zdrowy wzrost i bujne kwitnienie, storczyki powinny być przesadzane co dwa lata do specjalnego podłoża.

Atlas roślin

Pielęgnacja

Podlewanie:

Phalaenopsis potrzebuje niewiele wody. Zbyt obfite podlewanie może spowodować gnicie korzeni. Zaleca się pozostawienie podłoża do wyschnięcia przed kolejnym podlewaniem - ale nie całkowicie. Idealne jest cotygodniowe zanurzanie.

Rośliny potrzebują wilgotności co najmniej 50%. Jeśli nie można zagwarantować takiej wilgotności, rośliny należy regularnie spryskiwać, aby to zrekompensować.

Nawożenie:

Roślinę należy nawozić nawozem do storczyków co tydzień od marca do października i co dwa tygodnie w miesiącach zimowych.

Zimowanie:

Storczyki powinny być zimowane w jasnym miejscu i w temperaturze od 20 do 30°C. Nieco niższe temperatury sprzyjają tworzeniu się kwiatów. Podlewanie należy wówczas ograniczyć niemal całkowicie.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.

compo image

COMPO. Po prostu piękne rośliny.

Polub nas na:

Serwis

Więcej o COMPO