1. COMPO
  2. Porady
  3. Rośliny od A do Z
  4. Rośliny domowe
  5. Paprocie

Opis

Paproć

compo image
compo image

Warunki

Podlewanie:
umiarkowanie
Nasłonecznienie:
lekki cień
Pielęgnacja:
niskie wymagania

Opis

Miejsce:
Dom
Wysokość:
5 - 100 cm
Kolor kwiatów:
roślina zielona

prawidłowa

Hodowla paproci

Paproć - idealne miejsce

Paprocie pierwotnie rosną w chłodnych, tropikalnych lasach. Na całym świecie występuje około 12 000 gatunków. W Europie występuje ich 171. Również tutaj preferują miejsca o niewielkiej ilości światła i wysokiej wilgotności.  Uważaj, aby nie umieszczać paproci w zbyt jasnych miejscach. Odpowiednimi pomieszczeniami są na przykład łazienki lub kuchnie.

Idealna ziemia do paproci

Paprocie lubią bogatą w humus i przepuszczalną glebę. Najlepiej będzie użyć COMPO Podłoże do roślin zielonych i palm

prawidłowa

Pielęgnacja paproci

Jak dużo wody potrzebują paprocie?

Paprocie nie powinny  mieć zbyt suchej ziemi, gdyż rośliny te wolą środowisko bardziej wilgotne. Woda do podlewania nie powinna być zbyt zimna i zawsze powinna być lekko odstana. Paprocie będą wdzięczne za odrobinę orzeźwienia - możesz nawet dać paprociom prysznic bez żadnych problemów. W przypadku żółknących liści użyj COMPO COMPLETE Odżywki uniwersalnej do liści

Nawożenie paproci

Nawożenie powinno być raczej oszczędne. W miesiącach letnich używaj nawozu do roślin zielonych i palm lub praktycznych pałeczek nawozowych do roślin zielonych mniej więcej raz lub dwa razy w miesiącu.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.