compo image
 1. COMPO
 2. Porady
 3. Pielęgnacja roślin
 4. Ogród i rośliny ogrodowe
 5. Róże
 6. Prawidłowe sadzenie i pielęgnacja róż z gołym korzeniem

Prawidłowe sadzenie i pielęgnacja róż z gołym korzeniem

Róże można sadzić z powodzeniem jesienią. Często są one sprzedawane z gołym korzeniem, czyli bez bryły korzeniowej. Z uwagi na fakt, że korzenie są nieosłonięte, rośliny te są szczególnie narażone na wysychanie. Należy je sadzić w ziemię od razu po zakupie. Tutaj dowiesz się, jakie kroki robocze należy uwzględnić, aby rośliny dobrze rosły w swoim nowym miejscu.

Wskazówka

Od listopada róże należy przykrywać niewielką ilością ziemi. W ten sposób zabezpieczysz je przed mrozem i wiatrem.

Krok po kroku

Prawidłowe sadzenie róż z gołym korzeniem

 1. compo image

  1

  Przycinanie korzeni i pędów

  Przytnij rośliny na około 20 cm. Usuń uszkodzone korzenie i lekko przytnij końcówki korzeni, tak by je pobudzić do ponownego odrastania. Następnie należy nawodnić różę, umieszczając ją na około 12 godzin przed wsadzeniem w ziemię do wiadra wypełnionego wodą. Umożliwi to korzeniom nasycenie się wodą. Z tego względu róże powinny być zanurzone w wodzie co najmniej do miejsca szczepienia.

 2. compo image

  2

  Sadzenie róż

  Wykop dołek na roślinę o średnicy około 40 centymetrów. Jego głębokość powinna być taka, aby po umieszczeniu rośliny w dołku nie dochodziło do zaginania korzeni. Spulchnić dno dołka na roślinę, tak by umożliwić korzeniom łatwiejsze wrastanie w glebę. Wypełnij wykopany dołek ziemią do róż. Roślinę należy umieszczać w dołku w taki sposób, aby miejsce szczepienia znajdowało się pięć centymetrów pod ziemią.

 3. compo image

  3

  Podlewanie róż

  Udeptać ziemię i utworzyć wokół rośliny mały wałeczek z ziemi. Dzięki temu woda będzie spływać bezpośrednio do korzenia. Następnie należy roślinę obficie podlać.

Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji róż

Róże potrafią upiększyć każdy ogród, jednak wymagają one pielęgnacji! W tym miejscu znajdziesz wszelkie porady i triki dotyczące pielęgnacji róż.

Dowiedz się więcej

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.