compo image
  1. COMPO
  2. Porady
  3. Rośliny od A do Z
  4. Rośliny domowe
  5. Sukulenty

Opis

Sukulenty

compo image
compo image
compo image

Warunki

Podlewanie:
little
Nasłonecznienie:
nasłonecznione
Pielęgnacja:
niskie wymagania

Czas kwitnienia

Opis

Planting location:
dom
Wysokość:
zależy od gatunku
Kolor kwiatów:
zależy od gatunku

Atlas roślin

Uprawa sukulentów

Miejsce:

Czy to na meksykańskich wyżynach, czy na półpustyniach Afryki Południowej - sukulenty czują się jak w domu w najsuchszych i najcieplejszych regionach naszej planety. W związku z tym większość gatunków preferuje ciepłe miejsca w domu z bezpośrednim dostępem światła słonecznego. Ponieważ światło na parapecie zwykle świeci z jednej strony sukulenta, a kierunek wzrostu roślin jest szybko skierowany w stronę światła, dobrym pomysłem jest regularne obracanie doniczki w celu utrzymania zwartego wzrostu. Latem prawie wszystkie gatunki sukulentów lubią świeże powietrze na balkonie lub tarasie. Szczególnie w przypadku gatunków kwitnących, nocne obniżenie temperatury ma stymulujący wpływ na obfitość kwiatów. Dopiero gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia, należy przenieść rośliny z powrotem do domu.

Sadzenie:

Ponieważ w naturalnych siedliskach sukulentów nie występuje zjawisko zalegania wody, dobry drenaż jest szczególnie ważny podczas sadzenia w doniczkach. Idealnie nadają się do tego podłoża piaszczyste, takie jak specjalne gleby dla kaktusów i sukulentów. Aby upewnić się, że otwory drenażowe doniczki są zawsze drożne, można również dodać warstwę keramzytu lub odłamków gliny na dno doniczki. W zależności od wzrostu, sukulenty należy przesadzać co 2-5 lat. Aby zapewnić lepsze napowietrzenie gleby, zalecamy sadzenie w glinianych doniczkach.

Wskazówka:

Aby zapobiec gniciu zwartych liści rośliny w kontakcie z wilgotnym podłożem, na wierzch doniczki można rozłożyć cienką warstwę kamyków, aby odizolować je od podlewanego podłoża.

Atlas roślin

Pielęgnacja

Podlewanie:

Aby uniknąć przelania, należy podlewać sukulenty tylko w razie potrzeby. Podlewaj tylko wtedy, gdy ziemia w doniczce dobrze wyschnie. Nadmiar wody należy jak najszybciej wylać z doniczki. Wiele gatunków sukulentów ma w swoich mięsistych liściach zapasy wody, które pozwalają im przetrwać nawet dłuższe okresy suszy bez żadnych problemów.

Nawożenie:

Szczególnie sukulenty w mniejszych doniczkach powinny być regularnie nawożone. Zalecamy stosowanie specjalnego nawozu do roślin zielonych lub odzywki do kaktusów i sukulentów co trzy do czterech tygodni. Szybko rosnącym gatunkom wystarczą dodatkowe składniki odżywcze podawane co dwa do trzech tygodni.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.

compo image

COMPO. Po prostu piękne rośliny.

Polub nas na:

Serwis

Więcej o COMPO