1. COMPO
  2. Porady
  3. Rośliny od A do Z
  4. Rośliny balkonowe
  5. Oleandry

Opis

Oleandry

compo image
compo image

Warunki

Podlewanie:
dużo
Nasłonecznienie:
nasłonecznione
Pielęgnacja:
niskie wymagania

Czas kwitnienia

Opis

Miejsce:
balkon
Wysokość:
1,5 – 2,5 m
Kolor kwiatów:
wielokolorowe

Atlas roślin

Uprawa oleandrów

Miejsce:

Oleander to kwitnąca roślina doniczkowa o śródziemnomorskim charakterze przeznaczona do uprawy na balkonie, tarasie i w ogrodzie. Jej piękne, kolorowe kwiaty można podziwiać przez całe lato. W ciepłe dni oleander najlepiej czuje się w nasłonecznionym miejscu na zewnątrz. Powinien być chroniony przed wiatrem i przed deszczem.

Sadzenie:

Młode rośliny powinny być przesadzane do większej doniczki ze świeżą ziemią każdej wiosny. Starsze rośliny należy przesadzać co 2-3 lata.

Atlas roślin

Pielęgnacja

Podlewanie:

Do podlewania oleandrów należy zawsze używać letniej wody. Jeśli rośliny będą podlewane zbyt zimną wodą, ich liście staną się bladozielone. Szczególnie latem oleander potrzebuje dużo wody. Jeśli wyschnie, roślina zrzuci liście.

Nawożenie:

Aby uzyskać bujne zielone liście i intensywne kwitnienie, oleander powinien być regularnie odżywiany od marca do września. Należy stosować specjalny nawóz płynny raz w tygodniu, który jest dostosowany do wysokich wymagań oleandrów.

Przycinanie:

Jesienią i zimą należy od czasu do czasu przycinać suche i zbyt długie pędy. Ponieważ kwiaty zawiązały się już w poprzednim roku, przycinanie należy przeprowadzać z umiarem.

Zimowanie:

Jesienią, wraz z pierwszymi nocnymi przymrozkami, rośliny należy przenieść z powrotem do pomieszczenia. Idealne jest jasne miejsce o temperaturze 4-8°C. Jeśli nie jest dostępne jasne miejsce, oleander może również spędzić zimę w ciemności w piwnicy. Podczas hibernacji roślina nie powinna być nawożona i powinna być prawie sucha. Wyjątek: Jeśli oleander zimuje w temperaturze powyżej 8°C, należy go podlewać bardziej regularnie i umieścić w jasnym miejscu. Temperatura nie powinna jednak przekraczać 15°C.

Wskazówka

Wiosną oleander reaguje wrażliwie na mróz. W związku z tym nie należy przenosić pojemników na zewnątrz aż do maja. Nie należy przycinać oleandrów przed okresem spoczynku zimowego, ponieważ przyszłoroczne kwiaty są już na pędach!

Udostępnij

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.

compo image

COMPO. Po prostu piękne rośliny.

Polub nas na:

Serwis

Więcej o COMPO