compo image

Zielona dżungla w domu

  1. COMPO
  2. Aktualne tematy
  3. Domowa zielona dżungla

Zielona dżungla: wszystko, co związane z zielonymi roślinami

Zielone rośliny ożywiają dom i tworzą przytulną atmosferę. Niezależnie od tego, czy masz zielone rośliny jako dekorację, chcesz uczynić uprawę tych roślin swoim hobby, czy też chcesz stworzyć w domu zieloną dżunglę - tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zielonych roślinach: od różnych potrzeb roślin po wskazówki dotyczące pielęgnacji i odpowiednie produkty.

compo image

Jak pielęgnować rośliny zielone?

Wszystkie zielone rośliny tak naprawdę potrzebują tylko światła i wody... prawda? W rzeczywistości pielęgnacja naszych zielonych towarzyszy nie zawsze jest tak oczywista. Oprócz lokalizacji, pięno tych roślin zależy również od podłoża, ilości wody i wystarczającej ilości składników odżywczych.

W tym poradniku na temat pielęgnacji roślin zielonych podsumowaliśmy najważniejsze podstawowe zasady i udzieliliśmy wskazówek, jak najlepiej dbać o rośliny.

Stresujące warunki dla roślin domowych

Dla roślin domowych szczególnie stresująca może być zima. Jeżeli bujne zielone, żywe liście szybko zmieniają się w opadające, bladożółte "nieszczęscie" sprawdź jakie są najczęstsze wyzwania, przed którymi stają rośliny zielone.

Dowiedz się więcej

Prawidłowa pielęgnacja zielonej dżungli

Aby Twoje zielone ulubione rośliny wyglądały dobrze i rosły zdrowo przez długi czas, potrzebują trochę opieki. Specjalna ziemia do roślin zielonych zapewnia roślinom odpowiednie podłoże. Nawóz dostosowany do ich potrzeb dostarcza składników odżywczych, a tym samym wspiera tworzenie silnych korzeni i zielonych liści. Wreszcie, możesz rozpieszczać liście dodatkową pielęgnacją i spryskać je odżywką w sprayu do pielęgnacji liści. Pozwoli to Twoim zielonym ulubieńcom zdrowo się rozwijać i zapewni Ci zielony dom przez cały rok!

Nasze najlepsze produkty

Nasze najlepsze

Podłoże COMPLETE

Nasz najlepszy

Nawóz COMPLETE

Nasza najlepsza

Odżywka COMPLETE

Nasz najlepszy

Spray COMPLETE

Jasne czy ciemne, ciepłe czy chłodne, o wysokiej czy niskiej wilgotności? Tak jak różnie wyglądają rośliny zielone, tak różne są ich potrzeby: każda roślina ma inne wymagania dotyczące lokalizacji, ilości wody lub składników odżywczych. Tutaj znajdziesz przegląd naszych ulubionych roślin zielonych - w tym wskazówki dotyczące lokalizacji i pielęgnacji.

Choroby i szkodniki roślin domowych

Poniżej znajdziesz artykuły poświęcone chorobom i szkodnikom roślin domowych –  przewodnik w świecie pielęgnacji i ochrony Twoich zielonych przyjaciół. Tutaj odkryjesz, jak rozpoznać i zwalczać najczęstsze problemy, z którymi mogą borykać się Twoje rośliny. Od insektów żerujących na liściach po choroby grzybowe  – uzbroimy Cię w wiedzę i narzędzia niezbędne do utrzymania zdrowia i witalności Twoich roślin. Razem zadbamy o to, aby Twoje rośliny domowe rosły silne i zdrowe!

Dalej nie wiesz co to?

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz czy Twoja roślina została zaatakowana przez szkodniki lub chorobę nie trać nadziei. COMPO COMPLETE Spray na choroby i szkodniki jest produktem, który rozwiąże oba te problemy.

Sprawdź

Zapisz się do newslettera

POZOSTAŃ Z NAMI W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas sezonowe porady, inspiracyjne artykuły i praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin i ogrodu zapisz się do naszego newslettera.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Proszę kliknąć link w celu ukończenia rejestracji.

Proszę podać adres e-mail.  Proszę zaznaczyć wymagane pola.